DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH – MARSZ NORDIC WALKING

LGD Stolem serdecznie zaprasza na marsz po stolemowych szlakach Nordic Walking organizowany w ramach III ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. “Dni otwarte Funduszy Europejskich”, który odbędzie się w dniu 14 maja na terenie gminy Kościerzyna.

Impreza odbędzie się przy Pomniku Leśników w miejscowości Szarlota/k Kościerzyny. Początek imprezy przewidywany jest na godzinę 10:oo. Od godziny 10:30  do 11:30  nastąpi rejestracja uczestników marszu. Około godziny 12:00 odbędzie się rozgrzewka uczestników marszu z wykwalifikowanym instruktorem nordic walking oraz odprowadzenie na linię startu. Marsz przebiegać będzie po jednej z 18 tras wyznaczonych w ramach realizacji projektu pn. “Stolemowe szlaki nordic walking” współfinansowanego ze środków PO RYBY 2007- 2013. Trasa marszu jest jedną z najbardziej terenowych tras na obszarze działania LGD Stolem, spory jej fragment stanowi obszar chroniony Natura 2000 Bory Tucholskie. Trasa przebiega na terenie gminy Kościerzyna, na dystansie 6,9 km . Stopień trudności określony jest jako średni (kolor czerwony) a szacowany czas przejścia to ok. 1h i 10 min. Przebieg trasy pozwala na podziwianie pięknych krajobrazów ziemi kościerskiej, istnieje również możliwość odwiedzenia rezerwatu czapli siwej Czapliniec, który umiejscowiony jest wzdłuż przebiegu trasy. Wszystkie trasy oznakowane zostały za pomocą znaków kierunkowych namalowanych na drzewach i przydrożnych kamieniach, powstały również tablice informacyjne zawierające mapy tras oraz ulotki informacyjno-promocyjne na temat wytyczonych szlaków.

Na naszej stronie –  https://lgdstolem.pl/stolemowe-szlaki-nordic-walking/ znajduje się wykaz tras wraz z plikami KML do ściągnięcia na urządzenia GPS (w tym również na smartfony , pliki można otworzyć chociażby poprzez Google Earth). Każda trasa ma również swój nr w serwisie traseo.pl, po zainstalowaniu programu na urządzeniu mobilnym wystarczy wpisać numer trasy, a pokaże nam się przebieg danej ścieżki. Na wykazie tras z ww strony trasa po której będzie odbywał się marsz to: Szarlota trasa czerwona- traseo nr 62052. Po zakończonym marszu dla każdego z uczestników zapewniony zostanie „posiłek regeneracyjny” .Każdy z uczestników marszu  otrzyma również folder informacyjno- promocyjny z opisami tras i mapkami ich przebiegu oraz upominki w postaci gadżetów promocyjnych. Zakończenie atrakcji w ramach Dni Otwartych Unii Europejskiej przewidywane jest na godzinę 15:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!

Informacje dostepne również na stronie http://www.dniotwarte.eu/wyniki-wyszukiwania/1322,marsz-po-stolemowych-szlakach-nordic-walking

 

10 lat EU.pl_logo_poziom_cmyk