LGD Stolem na XIX Targach Turystyki i Wypoczynku “Lato” w Warszawie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem uczestniczyło w dniach 4-6 kwietnia 2014 r. w XIX Targach Turystyki i Wypoczynku “Lato 2014” w Warszawie.

Targi LATO są wyjątkowym kiermaszem ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Oferta wystawców jest bardzo bogata i na każdą kieszeń, może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców – zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. Większość z prezentowanych ofert sprzedawanych jest w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi.

LGD Stolem  wspólnie ze swoim podwystawcą – Kaszubskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym “Kościerska Chata” wspólne stoisko. Na naszym stoisku mieliśmy kompleksową informację turystyczną obszaru LGD Stolem w językach angielskim, niemieckim i polskim przedstawioną dodatkowo w kontekście kultury i tradycji kaszubskiej, co zostało ukazane od strony wizualnej poprzez dekorację stoiska nawiązującą do kultury kaszubskiej łącznie z ubiorem wystawców w tradycyjne stroje ludowe. Zostały też pokazane zwyczaje wielkanocne panujące na obszarze LGD Stolem i na terenie Kaszub przez KSA Kościerska Chata, poprzez demonstrację sztuki zdobienia jaj różnych gabarytów – gęsie, strusie, kurze – tzw. pisanki, w których tworzeniu czynnie uczestniczyły zainteresowane osoby odwiedzające stoisko. Dodatkowym elementem była promocja kuchni kaszubskiej. Zapach smażonych ruchanek przyciągał przewijających się pomiędzy sektorami ludzi. Wszyscy odwiedzający nasze stoisko mogli skosztować ruchanek, chleba ze smalcem i ogórkiem, drożdżówką czy serduszkami żurawinowymi.  Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych turystów.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu w promocję walorów turystycznych obszaru LGD Stolem, nasza zróżnicowana oferta turystyczna trafi do dużej liczby odbiorców, a tym samym przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego na obszarze LGD Stolem oraz większej rozpoznawalności naszej lokalnej grupy działania.

Nasze wspólne stoisko zostało pozytywnie ocenione i wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną i MT Targi Polska, zdobywając wyróżnienie za aranżację stoiska

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia:

wyróżnienie lato 2014.7jpg