MISTRZOSTWA KASZUB W NORDIC WALKING WE WIELU ZAKOŃCZONE

Wybór Wiela na VI Etap Pucharu Bałtyku  odbywającego się również jako II Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking  był niewątpliwie strzałem w dziesiątkę. Dopisali zarówno miłośnicy chodzenia z kijami jak i przepiękna słoneczna pogoda. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach i podzielona była na kategorie wiekowe. Regulaminowe 10 km w rzeczywistości liczyło 9200 m a 5 km – 5900m. Impreza rozpoczęła się planowo i już o 10:45 przystąpiono do rozgrzewki, której przewodziła Joanna Stopa – trenerka klubu NW Błękitni Dziemiany. Po ćwiczeniach przyszła pora na procedurę startową i powoli zapraszano zawodników nad sam brzeg jeziora, gdzie stała brama i gdzie rozpoczynała się prawdziwa rywalizacja. Również przy bramkach startowych powitała uczestników i uroczyście otworzyła imprezę Prezes LGD Stolem – pani Mariola Lamkiewicz – Czechowska. Poziom trudności trasy był zróżnicowany. Na drodze było dość szeroko, zawodnicy pokonać musieli jednak dwa dosyć długie wzniesienia. Momentami na polnych fragmentach słońce  dawało się we znaki maszerującym, w jednym miejscu znalazło się strome zejście, ale generalnie było bardzo przyjemnie.

Na dłuższym dystansie wśród panów pierwsze miejsce wywalczył Olgierd Depka-Prądzyński, który powtórzył swój sukces z Łężyc (0:59:24). Wyprzedził tym samym Adriana Tofila o 38 sekund i trzeciego zawodnika na mecie, najmłodszego z czołówki dystansu profesjonalnego – Patryka Kuśmierka z Dziemian, o prawie trzy minuty. Olgierd musi się jednak jeszcze postarać, aby powalczyć o podium w generalce w swojej kategorii wiekowej, jak na razie był to jego trzeci start w całym cyklu ma do nadrobienia sporo punktów.

U pań z kolei byłoby dość standardowo, gdyby nie Joanna Stopa, która wyprzedziła Adrianę Tofil i wskoczyła na drugie miejsce w open. Niemniej jednak zabrakło jej jeszcze 48 sekund do zwycięskiej Adrianny Lipko. W klasyfikacje całego cyklu jednak Adrianna jest bezkonkurencyjna i tym zwycięstwem jeszcze bardziej odskoczyła swoim rywalkom.

Na dystansie krótszym walka również była zacięta – zwyciężył Piotr Brzozowski (39:16), za którym Maciej Roszman i Leonard Naczk ostro ścigali się do końca. Maciej zwyciężył o dwie sekundy i z czasem 40:01 przekroczył metę. Rafałowi Toporkowi tym razem nie udało się ukończyć marszu w pierwszej trójce – był czwarty.

Wśród kobiet tym razem najszybsza była Katarzyna Szpilman (42:42), która tym razem nie dała się pokonać Małgorzacie Kowzie-Dzwonkowskiej (ta zawodniczka maszeruje w duecie – ze swoją malutką córką Lilianą zawiniętą w chuście i śpiącą na piersi). Trzecia była Wiktoria Naczk.

Po przejściu trasy na zawodników czekał pyszny bigos oraz przysłowiowa “pajda chleba ze smalcem” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Górek i oczywiście czyściutkie i duże Jezioro Wielewskie, które szybko zamieniło się w otwartą pływalnię dla kijkarzy 🙂

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!!!!!!!!!

Poniżej prezentujemy państwu wyniki VI etapu Pucharu Bałtyku oraz zdjęcia z przeuroczej imprezy.

5KM OPEN

10KM OPEN